Bilginet-Web-Görseller-02Türkiye’nin e-ticaret çözümleri sunan en büyük bilişim teknolojileri şirketi BİLGİNET, Türkiye’de e-ticaret hayatının şekillenmesinde öncü olmaya devam ediyor. Üç binden fazla işletmenin BİLGİNET’in e-ticaret alt yapısını ve ürünlerini kullanması, Turquality destek programının ilk ve tek e-ticaret servis sağlayıcısı olması da bunun en güzel göstergesi. Deloitte Fast 50 yarışmasında, en hızlı büyüyen e-ticaret şirketi olarak 4 yıl art arda seçilen BİLGİNET, uluslararası Pay-Pal ödeme sistemlerinin dünyada üçüncü, Türkiye’de ise ilk ve tek çözüm ortağı.

1998 yılından bu yana sektörünün büyümesi için çalışan BİLGİNET, bu sektörün içindeki tüm paydaşların bir ekosistem içinde çalışmalarının yaratacağı faydaya inanarak, E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD)’nin kurucusu oldu. Halen bir projesi TÜBİTAK tarafından birinci derecede desteklenen BİLGİNET, Microsoft’un kendi platformunda yer alan ilk ve tek servis sağlayıcı olma özelliğini de koruyor.

Sektördeki en yüksek istihdama, 2008 yılında yaptığı Gebze Teknoloji Serbest Bölgesi’ndeki AR-GE yatırımına, endüstri ve ürün çeşitliliğine sahip BİLGİNET, Türkiye’de ilk defa geliştirdiği “yeni nesil e-ticaret” anlayışı ile işletmelerin, KOBİ’lerin ve her konuda kendi işini yapmak isteyen kişilerin, mevcudunda mağazası olup Türkiye’nin, hatta dünyanın dört bir tarafına ulaştırmak isteyenlerin büyümesi için yeni ürünler ve çözümler geliştiriyor.

Bilginet Web Görseller-08

 

 

HEPİMİZ İÇİN E-TİCARET, YENİ NESİL E-TİCARET

Yeni nesil e-ticaret paketleri ve çözümleri ile yeni nesil ticaretin çözüm ortağı BİLGİNET, e-ticaret ve mağazacılık uygulamaları konusunda yeni teknolojileri yakından takip ederek geliştirdiği çözümlerle, müşterilerinin verimliliklerini ve gelirlerini artırıp, kurumsal bilgi birikimiyle müşterilerine mevcut veya girmek istedikleri pazarlarda rekabet avantajı sağlamayı hedefleyen bilişim teknolojileri şirketi.

Üreten, katma değer ve istihdam sağlayan bütün işletmelerin, yeni girişim fikri olanların, e-ticaret yolculuğunda paketleri, çözümleri, hizmetleri ve iş ortaklarıyla yanında olmayı kendine misyon edinen BİLGİNET, sınırsız ve en hesaplı paketleri ile Türkiye’nin kalkınmasında e-ticaretin önemli bir rol oynamasını hedefliyor.

Bilginet Web Görseller-03

Yenilikçi paketleri ile ve rekabet üstü anlayışla;

 • Yeni Nesil E-Ticaret Paketleri,
 • Sektörel e-ticaret entegrasyonu,
 • Firmalara özel B2B, B2C, B2B2C çözümlerinin oluşturulması,
 • Yeni nesil ödeme sistemleri de dâhil, farklı ödeme sistemlerinin adaptasyonu,
 • E-fatura, E-arşiv,
 • GİB, Kayıtlı Elektronik Posta ile entegrasyonu,
 • ERP sistemleri ile entegrasyonu,
 • Dijital Pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı,
 • İş fikri ve girişimcilik danışmanlığı,
 • E-Danışmanlık,
 • İnsan kaynağı yetiştirme desteği
 • Mevcut üye iş yerlerine vizyon raporları paylaşmak başta olmak üzere,

yeni nesil e-ticaretin tüm enstrümanlarını işletmelerle buluşturuyor.

6493 sayılı kanunla devreye giren yeni nesil satış ve ödeme sistemleri ile entegre çalışan Wallet, One Click, Fraud Management, Payment Gateway ile ilgili ürünlerini de yoğun bir şekilde satışa sunan BİLGİNET, Re-Marketing, Grafik Arayüz, SEO uyumluluğu gibi temel konuları da paketlerinin içine entegre etmiş durumda.

 

Ercüment Erdem,
Yönetim Kurulu Başkanı

“Türkiye’nin çözümlerini sürekli geliştiren, yeni nesil teknolojileri kullanan, müşterilerimize teknolojinin ve e-ticaretin faydasını yansıtmayı, işlerini bu yolla büyütmeyi hedefleyen, hepimiz için e-ticaret diyerek yazılımlarımızın yeni nesil ticaret aracı olmasını hedefleyen bir ekibiz.”

fotoğraf_ty1Tolga Yücel,
Genel Müdür Yardımcısı
(Satış ve Pazarlama)
“Bilginet olarak, bugüne kadar e-ticaret sektörünün büyümesinde çok önemli bir misyonu yerine getirdik. Yeni dönemde hedefimiz pazarı “yeni nesil e-ticaret” kavramıyla tanıştırmak. E-ticarette, yeni bir anlayışla, 360 derece hizmeti içeren paket satışlarına odaklanacağız. Altyapımızı, ürünlerimizi, sunduğumuz özellikleri ve hizmet seçeneklerini, fiyatımızı, ödeme seçeneklerimizi rekabet üstü bir duruma getireceğiz. Anlayacağınız, e-ticaret paket pazarında yeni bir rekabet anlayışı oluşturacağız. Müşterilerimizin memnuniyetini daha da artırmak için hizmet sunuş şeklimizi baştan aşağıya yenileyeceğiz. Müşterilerimizin, yurtdışı ve ihracatı da önceleyen, daha kolay ve kullanıcı dostu ürünlerimizle buluşmasını sağlayacağız.”

VİZYON

“Teknolojik gelişmelere duyarlı, kullanıcı dostu ve en uygun şartlarla, yeni nesil e-ticaret paketleri sunan, Türkiye’nin en büyük ve lider firması olmak”

MİSYON

“Tüm sosyal paydaşlarının, dinamik ve yeni nesil yönetim anlayışıyla, ileri teknolojileri kullanarak küresel ticarete geçişini sağlayan güvenilir ve değer üreten bir iş ortağı olmak”

DEĞERLER

–     İleri teknolojileri kullanan ve yenilikçi bir anlayışa sahibiz.
–     Bilgi güvenliğine önem veririz.
–     Dijital dünyanın ve bilgi toplumunun gereklerini yerine getiririz.
–     Tüm sosyal paydaşları için değer üretiriz.
–     Vizyoner bir bakış açısıyla dinamizmi, dürüstlüğü ve verimliliği önemser, sinerji yaratırız.

Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri