Enteda

En kısa tanımıyla Enteda, “ürün entegrasyon, tedarik ve dağıtım” sistemidir. Türkiye’de örneği olmayan bir entegrasyon ve tedarik portali olan enteda, tedarikçi ve alıcıları bir araya getirmenin yanı sıra distribütör ve bayileri arasındaki ürün entegrasyonlarını da kendi yazılımı aracılığı ile organize ediyor.

Amaç

Enteda, girişimcileri, sanal mağaza işletmecilerini,üreticileri, kobileri, tedarik sağlayıcı ve alıcıları enteda portali üzerinde bir araya getirerek e-ticaret’in gerek yerel gerek global olarak yaygınlaşmasını ve güçlenmesini hedeflemektedir.

Enteda projesinin üç temel amacı vardır;

  • Ürün entegrasyon sistemlerinde kullanılan veri aktarım tiplerine (XML, web servis gibi) çeşitli standartlar getirerek veri kalitesini, aktarım verimini ve hızını artırmak.
  • Online alışveriş siteleri ve tedarik sağlayıcılar arasında gerçekleştirilen ürün aktarımlarını daha hızlı, doğru, eksiksiz ve verimli şekilde sağlamak, organize etmek. Daha çok tedarikçi ve tedarik sağlayıcı bir araya getirerek elektornik ticaret girişimlerinin lojistik ve tedarik aşamasını kolaylaştırmak.
  • Distribütör ile bayiler arasındaki ürün dağıtım ve entegrasyonu organize etmek. Kobilerin bayi ağlarını genişletmesini sağlamak.
Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri