E-Ticaretin Düzenlenmesi ile İlgili Kanuna Uygunluk Hakkında

eticaret-940

 

1 MAYIS 2015’TE YÜRÜRLÜĞE GİREN YASA ÇERÇEVESİNDE E-TİCARET PAKETLERİMİZİN UYUMU KONUSUNDA BİLGİLENDİRME

Gerçek kişilere mail atılması ile ilgili onaylarının alınması ve istediklerinde bu onayın kaldırılması

  • Konu İle ilgili yazılım geliştirilmesi yapıldı. Üye kayıtlarında üyenin, “Üye Tipi”ni “Şahıs” veya “Firma” olarak seçebileceği bir alan eklendi.
  • Şahıs (Gerçek Kişi) olarak işaretlendiğinde “Reklam pazarlama mailleri almak istiyorum” onay kutucuğu işaretli gelmeyip üye seçimine bırakılmaktadır. Üye bu alanı işaretlerse işaretlediği zaman bilgisi ve sisteme bağlanırken kullandığı IP onay bilgisi olarak sistemde saklanmaktadır.
  • Bu onay site yöneticisi tarafından silinemeyip yalnız “Üye tarafından” kendi bilgilerine ulaşabildiği sayfadan onayı kaldırabilmektedir.
  • Mail şablonlarında üyelikten çıkma ile ilgili link mevcuttur. Pazarlama ve reklam mailleri gönderirken bu linkin mail bilgi mesajlarının altına konması yeterlidir. Üye bu maili aldığında alt kısımdaki bu linki seçtiğinde onaysız hale gelecektir. Fakat istemesi durumunda yine kendi kullanıcı bilgileri ile siteye giriş yaparak kendi inisiyatifi ile onay vererek mailleri almaya devam edebilecektir. Yapılan son işlemler daima yazılımda saklanacaktır.

Sipariş adımlarında, sipariş tamamlanmadan önce tüm sipariş tutarı ve ürün bilgisinin üye tarafından inceleyebileceği şekilde görüntülenmesi, eğer uygun bulmadığı bir bilgi varsa geriye doğru adım adım sipariş bilgilerini değiştirebilmesi

  • Yazılımımızda bu yapı uzun yıllardır mevcut. Sipariş onayı öncesi üyeler istedikleri kargo, ödeme tipi veya sepet içindeki ürün değişikliklerini yapabilmektedirler.

Yeni kanun ile ilgili sözleşme düzenlemeleri:

  • Hizmet sözleşmeleri dinamik olduğu için müşterilerimiz sözleşme içeriklerini satmış oldukları ürünlere ve kendi hukuki bağlayıcılıklarına göre düzenleyebilirler. Standart bir sözleşme paket açılışında gelmektedir. Lütfen bu standart paketi tekrar inceleyerek, yapmış olduğunuz iş ve satmış olduğunuz ürüne uygunluğunu teyit ediniz.
  • Sözleşmelerin saklanması; Sözleşmeler her sipariş için üye bilgileri altında saklanmakta ve istendiği zaman yazıcıdan döküm alınabilecek şekilde kullanılabilmektedir.