Bilginet, Üst Yönetimini Güçlendiriyor

Tolga Yücel, 1 Nisan’dan itibaren Bilginet’te satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Yücel: “Hedefimiz, pazarı yeni nesil e-ticaret kavramı ile tanıştırmak… E-ticaret paket pazarında yeni bir rekabet anlayışı oluşturacağız.”

Üç binden fazla işletmenin tercih ettiği e-ticaret altyapısını sunan, Türkiye’nin e-ticaret paket ve çözüm sektörünün en büyük bilişim teknolojileri şirketi BİLGİNET, üst yönetimini Tolga Yücel’in transferi ile daha da güçlendirdi. Bilginet’in e-ticaret paket ve çözüm pazarında daha rekabetçi, daha fazla yenilikçi ve müşteri odaklı olması, bunun yanı sıra müşterilerine sunduğu katma değeri daha da artırılmasına odaklanacak olan Tolga Yücel, 1 Nisan itibariyle satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile görevine başladı.

Böylece, müşteri odaklı departmanların yönetiminde, BİLGİNET bünyesinde iki Genel Müdür Yardımcılığı oluştu. Tolga Yücel’in yanı sıra halen Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Erdemi ise Kurumsal Projelerden sorumlu olacak.

Bilginet E-Ticaret Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tolga Yücel, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisans yapan Yücel, çeşitli görevlerin ardından iş hayatına 2000 yılında Bosch A.Ş’de devam etti.

2002-2008 yılları arasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini yürüten Yücel, 2008 yılında Yücel İletişim ve Yönetim Danışmanlığı şirketini kurdu. Türkiye’nin ilk alışveriş şenliği etkinliğini projelendirip, Bursa’da hayata geçiren Yücel, World Young Business Achievers Sivil Toplum Girişimciliği dalında Türkiye 2′nciliği ve E-Dönüşüm Liderleri Hizmet Dalı’nda Türkiye 3′üncülüğü ödüllerinin sahibi oldu. Türkiye Bilişim Vakfı’nın Başkan Danışmanlığı’nı, Bersay İletişim Grubu’nun CEO’luğu görevlerini yürüttü. Habertürk TV başta olmak üzere çeşitli televizyonlarda iletişim ile ilgili programları yaptı, çeşitli yayın organlarında iletişim, pazarlama, ekonomi üzerine yazılar yazdı. Kendi konusunda eğitim, konferans ve seminerler de veren Tolga Yücel, halen Digital Age dergisinde dijitalleşme kültürü ve iş hayatı üzerine yazılar yazmaktadır.

Türkiye’nin sürekli büyüyen bir sektöründeki önemli oyuncularının başında gelen Bilginet gibi deneyimli bir şirketin satış ve pazarlamasından sorumlu olmanın kendisi için gurur verici olduğunu söyleyen Yücel, yeni dönem ile ilgili olarak da planlarını şu şekilde açıkladı:

“Bilginet olarak, bugüne kadar e-ticaret sektörünün büyümesinde çok önemli bir misyonu yerine getirdik. Yeni dönemde hedefimiz pazarı “yeni nesil e-ticaret” kavramıyla tanıştırmak. E-ticarette, yeni bir anlayışla, 360 derece hizmeti içeren paket satışlarına odaklanacağız. Altyapımızı, ürünlerimizi, sunduğumuz özellikleri ve hizmet seçeneklerini, fiyatımızı, ödeme seçeneklerimizi rekabet üstü bir duruma getireceğiz. Anlayacağınız, e-ticaret paket pazarında yeni bir rekabet anlayışı oluşturacağız. Müşterilerimizin memnuniyetini daha da artırmak için hizmet sunuş şeklimizi baştan aşağıya yenileyeceğiz. Müşterilerimizin, yurtdışı ve ihracatı da önceleyen, daha kolay ve kullanıcı dostu ürünlerimizle buluşmasını sağlayacağız.”

Saygılarımla,